5 stycznia 2014 r.

Pod plebanię dziwni goście zajechali
i o drogę do Dziecięcia się pytali.

Ks. Andrzej z ks. Darkiem przed dom wyszli,
o szczegóły wypytali
i nie jak zły Herod,
ale jako przyjaciele
Stajnie, żłóbek i Dzieciątko pokazali...


BIELANKI


OBJAWIENIE PAŃSKIE - 6 stycznia

Monarchowie zajechali także do Gaju.
Tak przy ognisku wyśpiewano wszystkie kolędy i pastorałki.
Pan Stefan Szyszko uwiecznił to wydarzenie.


Ministrancka Grupa Sportowa

Szkoda, że nie wszyscy...


Niedziela Palmowa - 13 kwietnia


Triduum Paschalne - 17–20  kwietnia


Kanonizacja Jana Pawła II - 27  kwietnia

Niegów dziękuje Bogu za świętego Jana Pawła II

     Dla każdego z nas, wiernych i kapłanów, wydarzenie ogłoszenia świętym Jana Pawła II było ważnym i wzruszającym wydarzeniem. Trochę z zazdrością myśleliśmy o tych, którzy pojechali z naszej wspólnoty do Rzymu, aby osobiście uczestniczyć w uroczystościach kanonizacyjnych. Jednak możliwości, jakie niesie ze sobą technika dzisiejszych dni, pomogła nam choć trochę zajrzeć na plac Watykański i zobaczyć to, co się tam działo a przede wszystkim usłyszeć, że Jan Paweł II i Jan XXIII są świętymi.

     Z tej okazji, na tę wyjątkową niedzielę, w naszej świątyni przygotowano specjalną dekorację oraz przywieziono relikwie Świętego Jana Pawła II. Każda Msza św. kończyła się specjalnymi modlitwami dziękczynienia za Świętego Papieża Polaka, a przede wszystkim modlitwą, którą wypraszaliśmy potrzebne łaski dla naszych rodzin i naszych bliskich. Prosiliśmy także w sprawach beznadziejnych, które często nas przerastają, ufając, że dzięki wstawiennictwu św. Jana Pawła II okażą się prostymi do załatwienia, uporządkowania czy wyprostowania. Możliwość ucałowania relikwii to także wielki dar. Niektórzy parafianie opowiadali, że czuli się jakby jeszcze raz mogli ucałować Jana Pawła II, tak jak to miało miejsce podczas ich wizyt w Rzymie i audiencji generalnych jeszcze za życia Nowego Świętego. Cieszyłem się także obecnością gości z innych parafii, którzy także chcieli doświadczyć tej cudownej obecności ze św. Janem Pawłem II.

     Poniedziałek. Wszystko wraca do „normalności”. Zdaje się, że pierwsza euforia minęła – czas na codzienne obowiązki i pracę. W głowie pozostaje jednak myśl: Papieskie nauczanie i świętość życia Jana Pawła II to trudne zadanie dla nas wszystkich. Obyśmy tego nie zapomnieli, nie odłożyli na półkę, ale na nowo poznawali, przypominali i wcielali w życie. Każdy święty nie tylko ma orędować za nami w niebie, ale ma także nas zachęcać, że można zmieniać oblicze ziemi – tej ziemi. Więc do pracy…

Ks. Andrzej Rybicki

Tekst został opublikowany w tygodniku "NOWY WYSZKOWIAK"Kolejny mecz ministrantów - 9  maja

Ministranci z naszej parafii w ramach Diecezjalnej Ligi Piłkarskiej rozegrali kolejny mecz z ministrantami z parafii Św. Ojca Pio z Zagościńca. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem. Wygraliśmy 9:1.FINAŁY w piłkę nożną ministrantów - 8  czerwca

Wygraliśmy "BRĄZ". Mecz z Janówkiem Pierwszym zakończył się naszym zwycięstwem. Wygraliśmy 7:1. Za miłe przyjęcie dziękujemy.Spotkanie Młodzieży i dekoracja naszych sportowców - 14  czerwca


8  czerwca - ODPUST - Świętej Trójcy.
Rocznica Uroczystości Pierwszej Komunii Św.
Podziękowania dla Ministrantów - Sportowców


19  czerwca - Boże Ciało 


21  czerwca - Zajęcia dla ministrantów (paintball)


31  sierpnia - DOŻYNKI

Dożynki Powiatowe i Gminne - foto. p. Małgorzata Wiśniewska


5  października - Piłsudczycy w Niegowie

Związek Piłsudczyków Rzeczypospolitej Polskiej
Okręg Nadbużański w Wyszkowie
31  października - mecz w ramach Ligi Piłkarskiej

Nasi Ministranci wygrali kolejny mecz z grupą ministrantów z parafii Św. Brata Alberta z Warszawy - Wesoła.
Mecz zakończył się wynikiem 15 : 4


11  listopada - Święto Niepodległości


21  listopada - mecz w ramach Ligi Piłkarskiej

Mecz z ministrantami z parafii Matki Bożej Zwycięskiej z Rembertowa.
Mecz zakończył się wynikiem 15 : 5


29  listopada - Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo!

Z ministrantami z parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach wygraliśmy 20 : 3, pomimo małej niedyspozycji po „nocy w szkole”.
Nasi strzelcy to: Piotr Połodziuk – 8 bramek, Dawid Sobczak – 5, Mateusz Paź – 3, Szymon Krawczykowski – 2 i Piotr Tololewski i Emil Kosicki po jednej.
Ciekawe, co by było gdyby byli wyspani?24  grudnia godz. 21.00 - Pasterka w Gaju


25  grudnia - Nasz parafialna szopka


27  grudnia - spotkanie Bielanek