18 stycznia

     Na zaproszenie Stowarzyszenia Bractwa Zabrodzkiego, w naszym kościele odbył się wieczór poetycko-muzyczny, którego głównym gościem był ks. Mieczysław Józef Rzepniewski, kapłan Diecezji Drohiczyńskiej - poeta.

     Ks. Mieczysław Rzepniewski zadebiutował tomikiem poezji „W labiryncie dróg Bożych” (1992), a obecnie wydał ich 28. Jest tłumaczem książek Michaela Quoista: „Spotkanie ze słowem Pana”, „Zwierzenia serdeczne”, „Rozmowy o miłości”.

     Część artystyczną wieczoru poetycko-muzycznego przygotowała młodzież z Publicznego Gimnazjum w Zabrodziu pod kierunkiem Jacka Gajewskiego. W repertuarze spotkania znalazły się wiersze z tomiku „Wyznania pielgrzyma” przeplatane pieśniami. Usłyszeliśmy także pieśń napisaną i skomponowaną przez księdza Rzepniewskiego w wykonaniu organisty Pawła Getki. Także Autor sam zaprezentował wybrane utwory.


6 luty

Kolejny mecz w ramach rozgrywek Ligi Piłki Nożnej. Naszym przeciwnikiem byli ministranci z parafii Św. Bartłomieja Apostoła z Janówka Pierwszego. Wygraliśmy 25 : 5. Królem strzelców podczas meczu był bez wątpienia Piotr Połodziuk, który strzelił 10 goli.


13 marca

Mecz z ministrantami z parafii Świętego Brata Aberta zakończył się naszym zwycięstwem. Końcowy wynik to 10 : 1.


16 marca

Rekolekcje wielkopostne w tym roku wygłosił ks. kanonik Rafał Staniec - wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.


29 marca

Niedziela Palmowa


Wielkanoc 2015

Ciemnica i Grób Pański


24 kwietnia

Mecz z ministrantami z parafii Matki Bożej Zwycięskiej w Rembertowie nie należał do łatwych, choć zakończył się naszym zwycięstwem - 8 : 3


26 kwietnia

Po wieczornych Mszach św. licznie zebrani parafianie mogli uczestniczyć w akademii słowno-muzycznej poświęconej ks. Henrykowi Nowackiemu, byłemu proboszczowi Niegowa, założycielowi pierwszej szkoły organistowskiej, muzykowi, poecie, duszpasterzowi. Akademię przygotował pan Paweł Getka wraz z dziećmi z Gminnej Szkoły Podstawowej w Zabrodziu pod patronatem Bractwa Zabrodzkiego.


3 maja

Zgodnie z tradycją naszej parafii, w przededniu wspomnienia świętego Floriana, suma została odprawiona w intencji naszych Strażaków, którzy jako ochotnicy służą naszej społeczności. Wspólnie modliliśmy się w ich intencji, wypraszając dla nich Boże błogosławieństwo.


9 maja

W ramach grupy rozegraliśmy ostatni mecz z ministrantami parafii Zesłania Ducha Świętego w Ząbkach. Wynik 22 : 1 dla NAS.


10 maja

Mszę św. o godz. 18.00 odprawił Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser, biskup Warszawsko-Praski. Ta Msza Świętą była dziękczynieniem za ogłoszenie Dekretu o heroiczności cnót Czcigodnej Sługi Bożej Matki Wincenty Jadwigi Jaroszewskiej.


17 maja

Pierwsza Komunia Święta dzieci27 maja

Święto Patrona Szkoły. Tradycją całej społeczności Gimnazjum jest wspólna modlitwa w dniu śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego wspólna modlitwa o Jego beatyfikację.30 maja

Półfinały w Lidze Piłkarskiej. Mecz z ministrantami z Duczek zakończył się naszym zwycięstwem 17 : 7.  JEDZIEMY NA FINAŁ!!!


31 maja

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Sumę odprawił i kazanie wygłosił ks. Sylwester Łącki, michalita. On także przewodniczył nabożeństwu i procesji Eucharystycznej. 


4 czerwca

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)


13 czerwca

Finał Ligi Piłki Nożnej. Graliśmy z parafią z Mińska Mazowieckiego. Do połowy było obiecująco 6 : 1. Druga połowa była słaba. Przegraliśmy 6 : 10. Ze srebra także należy się cieszyć.


19 czerwca

Odbieramy puchar. Piotr Połodziuk jest bezapelacyjnym i niedoścignionym Królem Strzelców. Wszyscy cieszą się tytułem WICEMISTRZA w grupie gimnazjum.


13 września

Jak co roku na doroczny odpust do Loretto udaliśmy się pieszą pielgrzymką. W tym roku do Loretańskiego Sanktuarium dotarło ponad 250 pielgrzymów.


28 października

W ramach zastępczych nasadzeń za wycięte drzewa z cmentarza posadziliśmy 37 nowych drzewek. Wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu i pomocy pana Jana Getki - architekta krajobrazu, który przygotował całą dokumentację i dopilnował, żeby wszystkie drzewka znalazły się na swoich miejscach, pana Michała Fujaka - leśniczego oraz panów: Andrzeja Krzeczkowskiego, Jana Raniewicza, Mariusza Jakubowskiego, Kazimierza Izdebskiego, Józefa Szczepańskiego i Jana Getki. Panowie ze straży postarali się, żeby drzewka zostały odpowiednio podlane. Wszystkim wielkie "Bóg Zapłać".

Co ja robię na zdjęciu? Tylko pilnuję łopaty, żeby nie zginęła.


11 listopada

Święto Niepodległości. 


10 grudnia

J.E. Ks. Bp Marek Solarczyk udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii.


24 grudnia

Tradycyjnie, świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczęło się o 21.00 w Gaju.