14 maja - montaż nowego krzyża

W Niegowie przy ul. Kościelnej, niedaleko plebanii, na miejscu starego, spróchniałego krzyża został zamontowany nowy krzyż.20 maja - I Komunia Święta

Na Mszy Świętej o godz. 11:30 obchodziliśmy uroczystość I Komunii Świętej. 36 dzieci po raz pierwszy przyjęło Pana Jezusa w Eucharystii.31 maja - Boże Ciało

W piękny, upalny dzień, po Mszy Świętej odprawionej o godz. 9:00, wyruszyliśmy w tradycyjną procesję do czterech ołtarzy. W ten sposób wyznaliśmy swoją wiarę i oddaliśmy cześć Chrystusowi, obecnemu wśród nas w Najświętszym Sakramencie.14 września - odsłonięcie i poświęcenie kapliczki powstańczej w Gaju

W piątek, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w Gaju odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Kapliczki Powstańczej 1863 roku. Rozpoczęła ją Msza Święta koncelebrowana, odprawiona w kaplicy DPS w Gaju - Fiszorze. Po Mszy Świętej uczestnicy przeszli w orszaku  do lasu na miejsce, gdzie obok mogiły powstańczej postawiono kapliczkę. Tam po przypomnieniu wydarzeń i bohaterów czasu powstania, dokonano odsłonięcia i poświęcenia kapliczki, podpisano i wkopano akt erekcyjny oraz złożono kwiaty i zapalono znicze, a także zmówiono modlitwę za poległych.23 września - odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej na cmentarzu

W niedzielę 23 września, po Mszy Świętej odprawionej o godz. 11:30, na cmentarzu parafialnym miało miejsce odsłonięcie nowej tablicy pamiątkowej, poświęconej tym, którzy zginęli w służbie na rzecz wolnej i niezawisłej Ojczyzny.30 września - dożynki parafialne

W niedzielę 30 września, na Mszy Świętej odprawionej o godz. 9:00, obchodziliśmy parafialne dożynki. Dziękowaliśmy Panu Bogu i ludziom pracującym na roli za tegoroczne plony. Prosiliśmy o Boże Błogosławieństwo dla rolników i o to, by w naszej Ojczyźnie nikomu nie zabrakło chleba.13 października - parafialno - gminne jubileusze małżeńskie

W sobotę 13 października na Mszy Świętej dziękowaliśmy Panu Bogu za małżeństwa obchodzące w bieżącym roku swoje 50 i 60 rocznice ślubu. Modliliśmy się za jubilatów, prosząc dla nich i ich rodzin o potrzebne łaski. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu.11 listopada - 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

W niedzielę 11 listopada na Mszy Świętej odprawionej o godz. 11:30 dziękowaliśmy Bogu za dar wolnej Ojczyzny. Po odprawieniu Mszy przemaszerowaliśmy na parafialny cmentarz, gdzie przy  tablicy pamiątkowej, poświęconej tym, którzy zginęli w służbie na rzecz wolnej i niezawisłej Ojczyzny, modliliśmy się za poległych, którzy oddali swe życie za Polskę i za tych, dzięki którym możemy teraz żyć w wolnym i suwerennym kraju.11 listopada - modlitwa za Ojczyznę przy pomniku św. Jana Pawła II

Po południu w ten świąteczny dzień zebraliśmy się wspólnie w Zabrodziu przy pomniku św. Jana Pawła II, aby modlić się w intencji Ojczyzny. Była to inicjatywa ks. Janusza Grygiera, proboszcza Parafii w Mostówce. (fot. s. Lidia)24 grudnia - pasterka w Gaju

Tradycyjnie o godz. 21 Mszą Świętą Pasterską odprawioną w Gaju rozpoczęliśmy obchody Uroczystości Bożego Narodzenia. (fot. Stefan Szyszko)