DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone do puszek na ten cel.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach w tym dniu będziemy otaczać wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkoły, wypraszając dla nich potrzebne łaski.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 16.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

4. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza - ewangelisty, w piątek, ofiarując w ich intencjach modlitwę różańcową.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Z tej racji taca przeznaczona jest na rzecz Misji.

6. Ten tydzień jest wyjątkowy dla kandydatów do bierzmowania. Przez cały tydzień będą zaliczać dopuszczenia do tegoż sakramentu. Przypominam tym, którzy zostali ochrzczeni poza parafią, a nie dostarczyli metryk chrztu, że mają czas tylko do przyszłej niedzieli. Za tydzień na Mszy św. o 11.30 i po niej spotkanie dla wszystkich (kandydaci oraz rodzice). Obecność obowiązkowa.

7. UWAGA! W sobotę ze względu na Mszę Św. ślubną o 16.00 nabożeństwo różańcowe będzie po Mszy Św. o 17.00.

8. Polecamy lekturę prasy katolickiej.

9. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 14 października 2019

W int. Łukasza Skoczeń z okazji 31 urodzin z prośbą
o Boże błogosławieństwo dla Niego i całej Jego rodziny

+ Antoniego, Bronisławę, Stanisława, Polikarpa i Zdzisława Paź

Wtorek – 15 października 2019

+ Teresę i Edwarda Skoczeń, Weronikę i Wacława Skoczeń

+ Stefanię i Stanisława Więch, Sylwestra i Józefę Więch

Środa – 16 października 2019

+ Henryka Jeziórskiego

17.00

+ Tadeusza Borkowskiego w 41 r. śm.

Czwartek – 17 października 2019

+ Jadwigę i Aleksandra Urbaniaków

17.00

W intencji Członkiń Koła Różańcowego M.B. Fatimskiej oraz ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

Piątek – 18 października 2019

7.00

+ Adama Jędrysiaka w 30 dniu od śm.

17.00

+ Jana Tymińskiego w 2 r. śm.

Sobota – 19 października 2019

Dziękczynna z ok. 50 urodzin Ewy i w 1-sze urodziny Michała
z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

16.00

Msza Św. ślubna

+ Jadwigę i Zbigniewa Kłębek

Niedziela – 20 października 2019

+ Jana i Mariannę, Janinę i Aleksandra Skwara

9.00

+ Wiktorię Abramczyk w 15 r. śm. i Janinę Więch

11.30

ZA PARAFIAN

11.30

+ Barbarę i Monikę Sowińskie w 25 r. śm.
oraz Ryszarda Swoińskiego

+ Mariannę i Henryka Pakuła, Stanisława Jusińskiego,