JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

13 czerwca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga.

2. Dziś, o godz. 18.00 bp Romuald Kamiński odprawi Mszę św. w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie. Będzie to nasze warszawsko-praskie uwielbienie Serca Bożego. w tym samym czasie w duchowej łączności będziemy sprawowali Mszę św. w naszej parafii i wspólnie wielbili Serce Jezusowe.

3. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30.

4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

5. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 14 czerwca – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup, męczennik w obozie w Dachau;

– w czwartek 17 czerwca – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, założyciel albertynów i albertynek, wzór troski o ubogich.

6. Informujemy, że biskupi zebrani w dniach 11 - 12 czerwca br., na 389 Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, podjęli jednogłośnie decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej oraz w święta nakazane. Dyspensy te zostaną zniesione od 20 czerwca br., jednocześnie we wszystkich diecezjach. Ma to związek z decyzją rządu o zmianie ograniczeń sanitarnych w kościołach i budynkach przeznaczonych do sprawowania kultu religijnego (od dziś dopuszczalna jest połowa zajętych miejsc dla wiernych).

ZAPOWIEDZI

Do sakramentu małżeństwa przygotowuje się:

·        Marcin Wierzbicki, kawaler z Parafii Przemienienia Pańskiego w Perlejewie i Agnieszka Wasilewska, panna z naszej Parafii. Zapowiedź 2.

·        Arkadiusz Trzpil, kawaler z Parafii Świętego Izydora w Marianowie i Karolina Gajc, panna z naszej Parafii. Zapowiedź 2.

Otoczmy ich naszymi modlitwami, a każdy, kto zna przeszkody uniemożliwiające zawarcie tego małżeństwa proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 14 czerwca 2021

+ Adama, Julię i Jana Samul,
Aleksandra i Julię Kryszkiewiczów oraz Jana Suchodolskiego

W intencji Panu Bogu wiadomej

Wtorek – 15 czerwca 2021

+ Mieczysława Bieńkowskiego w 12 r. śm. i Rafała Bieńskowskiego

7.30

+ Helenę Fornal w 1 r. śm oraz Stefana Fornal w 11 r. śm.

Środa – 16 czerwca 2021

Irenę Dziarską – int. Zdzisława Bociana

18.00

Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo oraz dary Ducha Świętego dla rodzin z Zabrodzia gromadzących się na wspólną modlitwę przy przydrożnym krzyżu

Czwartek – 17 czerwca 2021

7.30

+ Jadwigę Stanek w 30 dniu od śm.

+ Janinę, Bolesława i Tadeusza Pacików

Piątek – 18 czerwca 2021

+ Jana (imieninowa), Artura i Honoratę Kręgielewskich,
Stanisława, Alfredę i Waldemara Poławskich