TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

26 stycznia 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza, ostatnia niedziela stycznia, tradycyjnie obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych. Wiemy, jak straszna w skutkach jest ta choroba. Starajmy się więc pomóc chorym na trąd, aby byli leczeni w poszanowaniu ludzkiej godności. Dziś na świecie trędowatymi opiekują się głównie chrześcijańscy misjonarze. Wspierajmy ich naszymi modlitwami i ofiarami.

 

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. To szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.

 

3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

 

4. Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Ofiary składane na tacę będą wsparciem materialnym dla borykających się z trudnościami klasztorów kontemplacyjnych.

 

5. W naszej parafii trwa doroczne odwiedziny duszpasterskie, tzw. kolęda. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, a przede wszystkim do rodzin z Bożym błogosławieństwem. W ramach przygotowania proszę porozmawiać z sąsiadami i ustalić, kto do kogo prowadzi księdza. Początek od 9.00.

 

Wtorek – 28.01.2020

Zazdrość: ul Jana Pawła II od mostku w stronę Niegowa (bez ul Polnej)

Środa – 29.01.2020

Zazdrość i Niegów: ul. Polna od strony Wysych, ul. Napoleońska,
ul. Polna w Zazdrości i w Niegowie i ul. Piaskowa

Sobota – 1.02.2020 (Proboszcz + 2 księży misjonarzy)

1.    Gaj: od strony Wyszkowa do centrum Gaju

2.    Gaj/Zazdrość: ul. Leśnej (od trasy S8) w stronę centrum Gaju

Niegów: ul. Leśna od końca do młyna włącznie
INTENCJE MSZY ŚW.

Poniedziałek – 27 stycznia 2020

7.00

Gregorianka: + Annę Górską i Michała Sawickiego

17.00

+ Stanisława i Kazimierza Gizińskich

Wtorek – 28 stycznia 2020

7.00

Gregorianka: + Annę Górską i Michała Sawickiego

17.00

+ Edwarda Skoczeń w 15 r. śm. i Teresę Skoczeń,
Weronikę i Wacława Skoczeń

Środa – 29 stycznia 2020

7.00

Gregorianka: + Annę Górską i Michała Sawickiego

17.00

+ Jana Oleksiaka i zm. z rodz. Oleksiaków

Czwartek – 30 stycznia 2020

7.00

Gregorianka: + Annę Górską i Michała Sawickiego (ostatnia)

17.00

+ Wiesława w 19 r. śm., Kamila i Henryka Pieńczuków,
Stanisława Oleksiaka

Piątek – 31 stycznia 2020

7.00

+ Stanisława Jusińskiego, Mariannę i Henryka Pakuła

17.00

+ Józefa Banasiaka w 9 r.śm.

Sobota – 1 lutego 2020

7.00

+ Julię i Stanisława Garbarczyków, Honoratę i Stanisława Skoczeń

17.00

+ Andrzeja Sykulskiego w 12 r. śm. Czesławę i Władysława Sykulskich, Genowefę i Wacława Woźniaków

Niedziela – 2 lutego 2020

7.00

+ Stanisławę i Stanisława Mędrzyckich, Teresę i Stanisława Czajka, Ewę i Kazimierza Jakubowskich

9.00

+ Stanisława Chmiela w 59 r. śm., Janinę i Jana Chmiel

11.30

ZA PARAFIAN

11.30

Gregorianka: + Stanisława Skoczek

17.00

W int. Panu Bogu wiadomej